Приютівська громада

Олександрійського району Кіровоградської області

Концепція проведення «Ярмарку крафтових виробів» у 2019 році

Проведення реформи децентралізації стало рушійною силою в активізації громад, створенню їхнього позитивного іміджу активної спільноти, перехід від практики прохачів коштів до суб’єктів здатних віднайти внутрішні ресурси та залучити зовнішні для успішного економічного, соціального і культурного розвитку, задоволенню потреб різних категорій мешканців громади.

Проект «Ярмарок крафтових виробів» (далі – Ярмарок) – це захід, який акумулює в собі наявність елементів культурної спадщини з різних куточків України, розвиток народних ремесел, художніх промислів, крафтового виробництва та включає в себе економічну складову – розвиток малого підприємництва, зеленого туризму, збільшення самозайнятості населення, створення позитивного іміджу громади збільшенняїї інвестиційної привабливості.

Ярмарок відбудеться в с. Войнівка, Олександрійського району, Кіровоградської області.

Передумовою проведення Ярмарку став досвід проведення у 2018 році Ярмарку крафтового варення, що набуло розголосу на всю територію Приютівської об’єднаної територіальної громади. Саме тому крафтове варення було обрано однією з візитівок громади і представлено на Міжнародній агропромисловій виставці АгроЕкспо-2018 у рамках презентації Приютівської ОТГ. У свою чергу — це стало поштовхом до участі виробників варення і в інших ярмарках: Покровський ярмарок в м. Олександрія, «Гарбуз FEST» у с. Протопопівка, свято Масляної у с. Протопопівка.

Загальна мета реалізації проекту - розвиток місцевих народних промислів, крафтового виробництва та можливість реалізації своєї продукції, через створення інформаційної платформи та розвиток зеленого туризму на селі.

Від реалізації проекту очікується ряд позитивних змін, а саме: покращення інфраструктури населеного пункту у ході підготовки до Ярмарку – проведено ремонт будинку культури, облаштовано територію біля будинку культури, відремонтовано дороги, проведено додаткове освітлення, встановлено новий вказівник біля в’їзду в село; цільова група – представники народних промислів отримають свою інформаційну платформу та захід, який презентуватиме саме їхні товари для інших ринків, що дасть можливість і для їх розвитку, для жителів села з’явиться можливість додаткового заробітку на туристах за рахунок організації зелених садиб.

В ході реалізації завдання планується залучити не тільки місцевих учасників, а й представників з інших куточків України - до 20 осіб, крім того буде надано можливість представити  продукцію незахищеними категоріями населення, таким як люди з обмеженими можливостями та тим, які перебувають в місцях позбавлення волі.

Для наповнення Ярмарку культурно-мистецьким змістом планується концертна програма за участі аматорських і народних колективів, як місцевих так і запрошених з інших куточків України та проведення майстер-класів.

Для якісної підготовки та реалізації цього завдання планується залучити партнерів – департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації, ФОП Цабій В.І.

Ще однією перевагою проекту є створення спеціального тематичного сайту «Ярмарок крафтових виробів», що дасть можливість виробникам та покупцям систематично підтримувати контакти, планується, що це буде єдина інформаційна платформа в Україні, яка надаватиме інформацію про представників народних промислів та можливість придбати їхні товари.

Розвиток зеленого туризму на території села Войнівка потребує виконання ряду завдань: підготовчої роботи з населенням щодо необхідності створення зелених садиб, проведення навчання серед людей, що виявили бажання організувати у себе прийом туристів і створення 10 зелених садиб на території села Войнівка.

 


Опис проекту «Ярмарок крафтових виробів»


 

Мета проекту

 

Розвиток місцевих народних промислів та надання підприємствам, організаціям, особам, що займаються індивідуально-трудовою діяльністю, можливості реалізації своєї продукції, створення для них інформаційної платформи; розвиток зеленого туризму на території села Войнівка.

 

Актуальність проекту

 

Ідея проведення ярмарки крафтових виробів визріла внаслідок аналізу проблем реалізації продукції місцевих майстрів народних промислів та невеликих виробників/ переробників ягідно-фруктової та іншої продукції.

У 2018 році в с. Войнівка було проведено Ярмарок крафтового варення, який виявився успішним проектом, в результаті якого переробники ягідно-фруктової продукції представляли себе ще на чотирьох ярмарках області і району. Створено інформаційну платформу –сторінку в соціальній мережі Facebook, де пропонується купити  крафтове варення від виробників Приютівської ОТГ. 

На сьогодні в Україні та й безпосередньо в Приютівській ОТГ є багато народних умільців, які мають бажання і можливості для створення власних виробів, але є проблема у їх реалізації.

Проведення даного заходу дасть можливість: створити інформаційний привід – це проведення Ярмарку і безпосередній продаж товару та інформаційній платформі– сайту, на якому можна реалізовувати свою продукцію, що сприятиме розвиткові народних ремесел та зайнятості населення; а також сприятиме розвитку зеленого туризму в селі Войнівка, що дасть можливість додаткового заробітку для його мешканців та приватних підприємців.

Проект передбачається зробити довготривалим та постійним в часовому вимірі через систематичну роботу спеціального сайту та щорічне проведення Ярмарку крафтових виробів. Планується щорічне збільшення учасників Ярмарку за рахунок залучення виробників з інших регіонів України та відвідувачів.

Проведення Ярмарку супроводжується виступами музичних, народних колективів як місцевих, так і з області та України.

 

Оригінальність проекту

 

Унікальність проекту полягає в тому, що створюється єдина платформа в Україні, яка об’єднає і виробників і покупців (оптових і в роздріб) крафтових товарів, які на сьогодні широко використовуються в торгівельній, туристичній та інших індустріях, як в Україні так і за кордоном. Даний Ярмарок дасть поштовх до візуалізації товару, який бажає придбати покупець з однієї сторони і спробі заявити про себе на широкий загал для початківців або тих, хто просуває новий товар.

Також на Ярмарку планується виділення окремого сектору благочинності для виробів незахищених категорій населення: інвалідів та осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі (відомо, що в колоніях засуджені створюють багато речей ручної роботи, які можна реалізувати).

Однією з інновацій ярмаркової діяльності буде створення спеціального сайту-візитівки «Ярмарок крафтових виробів», який буде слугувати подальшим інформаційним джерелом, як для виробників, які прийняли участь в Ярмарку, так і для покупців. Отже, дія Ярмарку перенесеться у віртуальну площину і матиме свою постійну основу.

Для місцевих жителів це чудова нагода показати прекрасні місця відпочинку біля річки Інгулець для туристів та зав’язати нові контакти для розвитку зеленого туризму.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь