Основні правила поведінки на залізничному транспорті

  • 602

Фото без опису1. Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).

На станціях де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики “Перехід через колію”.

2. Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини, тощо).

При наближенні поїзда до перегону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення що передають по гучномовному зв'язку.

3. При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

ПІШОХОДАМ КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  1. Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше 5 метрів.
  2. Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною, тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400м.
  3. Переходити колію відразу після проходу поїзда, не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.
  4. На станціях і перегонах пролазити під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.
  5. Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.
  6. Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
  7. На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатися до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.
  8. Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.

ПАМ'ЯТАЙТЕ: ДОТРИМАННЯ ЗАЗНАЧЕНИХ ВИМОГ ВБЕРЕЖЕ ВАС ВІД ФАТАЛЬНИХ ВИПАДКІВ ПРИ ЗНАХОДЖЕННІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАНЦІЙ, ВОКЗАЛІВ ТА ЗАЛІЗНИЧНИХ ПЕРЕГОНАХ.

Додатково, рекомендуємо ознайомитися з Правилами безпеки громадян на залізничному транспорті України.