Над розробкою проекту «Від індустрії до загубленого раю» працювали відомий краєзнавець, вчитель географії та історії Войнівського ЗЗСО Леонід Балацький, методист по туризму Валентина Портна, працівники КУ «Центр культури і дозвілля» Приютівської селищної ради та ініціативна група з мешканців громади.

Маршрут розпочинається з незвичного туристичного місця поблизу с. Новоселівка — колишнього вугільного розрізу «Морозівський». Цю затоплену і зруйновану територію, де колись видобували буре вугілля, наразі не використовують. Нині на цій хвилястій рівнині, посеред якої розташований розріз, дуже цікаво спостерігати, як природа забирає назад простір, колись відвойований у неї людиною.

Далі маршрут веде до селища Приютівка, де розташована прибережна зона відпочинку із унікальним ландшафтним дизайном. Зокрема, тут розташовані арт-об’єкти, елементи декоративного освітлення та вимощені пішохідні доріжки. У Приютівці туристам також пропонують переправитись через Войнівське водосховище так званим «паромом», який щодня задовольняє потреби мешканців сусідніх населених пунктів.

Подорож продовжується до с. Протопопівка, де представниками німецько-українського підприємства «Ніємія» успішно ведеться мала підприємницька діяльність. Підприємці з Німеччини радо діляться із туристами двадцятирічним досвідом розведення великої рогатої худоби молочних порід, виробництва хліба, хлібобулочних, кондитерських виробів і тістечок. Поряд із цим, господарі пропонують своїм відвідувачам екскурсію своїми володіннями та дегустацію німецької випічки і сиро-молочної продукції.

Завершують маршрут мальовничі озера, що розташовані поблизу с. Протопопівка. Тут можна скуштувати традиційну козацьку страву куліш. Кухарі мають власний рецепт приготування цієї страви, який вони бережуть і не розповідають нікому. Усе дуже просто, і в той же час такого кулішу більше ні в кого не спробуєте. Також туристам пропонують інші м’ясні страви та салати.

Цей туристичний маршрут буде цікавим любителям активного відпочинку та гарних краєвидів, як для великих груп, так і для любителів велоподорожей. По всій довжині маршруту, розробниками визначено ряд опорних точок, місць зупинки учасників для відпочинку чи обіду. З питань участі в екскурсії за маршрутом «Від індустрії до загубленого раю» звертатись до КУ «Центр культури і дозвілля» Приютівської селищної ради. Контактний телефон (098) 911-23-78, Валентина Портна.