За спалювання сухого листя і рослинності передбачена адміністративна відповідальність

  • 1416

Фото без описуПриютівська селищна рада нагадує, що спалювання листя є надзвичайно шкідливим для здоров’я людей та екологічного стану населених пунктів та є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, що тягнуть за собою накладення адміністративних штрафів від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу природі: з листям згорають зимуючі корисні комахи, руйнується ґрунтовий покрив, відбувається збіднення ґрунту; знищується насіння і коріння трав’янистих рослин; пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння; у 2-4 рази зростає промерзання ґрунту. Поряд з цим, з рослинних залишків, які тліють, виділяється бензопрен і діоксини, що здатні викликати у людини онкологічні захворювання.

Відповідно до ст. 152 КУпАП, спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів та тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 1360 грн і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 грн до 1700 грн.

Приютівська селищна рада звертається до небайдужих мешканців: якщо ви виявили осіб, які незаконно спалюють листя і залишки рослинності на своїх присадибних ділянках і городах – телефонувати до поліції та/або до Приютівської селищної ради за телефоном 6-43-45.

У разі виявлення порушень дотримання Правил благоустрою, порушників буде притягнуто до відповідальності за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.