Для привернення уваги, перед доведенням інформації до населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації, передається попереджувальний сигнал “Увага всім”, а саме: уривчасте звучання електросирен, часті гудки транспорту, зокрема у запису мережами радіомовлення та через вуличні гучномовні пристрої.

Види сигналів оповіщення До видів сигналів, що застосовуються для забезпечення оповіщення населення відносяться:- звукові (електросирени, гучномовці, динаміки тощо);- світлові (будь які світлові сигнали які інформують про небезпеку (прапори, світлодіодні пристрої);- комбіновані: вид сигналів що включає в себе звукове та світлове оповіщення. 

Термінова інформація про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації передається після переривчастого звучання електросирен, яке означає «Увага всім!».«Увага всім!» - це головний сигнал цивільної захисту. Сигнали оповіщення цивільного захисту, повідомлення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій, інформація про дії в умовах надзвичайної ситуації, інформація про дії в умовах надзвичайної ситуації доводяться до працівників підприємств, установ, організацій, населення всіма наявними засобами зв'язку, ефіру, оповіщення, Інтернету.Інформація передається протягом 5 хвилин після подання звукових сигналів (сирени, гудки та інші). Вислухавши ці повідомлення, кожен громадянин має діяти без паніки і метушні у відповідності до отриманих вказівок. Обов'язково попередьте своїх сусідів про отриману інформацію. Кожен громадянин повинен знати телефон служби порятунку – 101.

Способи доведення сигналів:телебачення, радіо;електросирени, гудки підприємств, гудкитранспортних засобів;гучномовці, телефони, посильні. Почувши звуки електросирен, гудки підприємств, інших сигнальних засобів (що значить“УВАГА ВСІМ”), кожен громадянин зобов’язаний:увімкнути радіоприймач, телевізор на каналі місцевого віщання;уважно прослухати звернення до населення, яке пролунає післявідключення сирен, гудків тощо;продумати і виконати усі рекомендації, що пропонуються;знайти можливість сповістити про отриману інформацію сусідів чи знайомих. Оповіщення в умовах воєнного стану здійснюється за сигналами: Ракетна і авіаційна небезпека – ПОВІТРЯНА ТРИВОГА;Радіаційне зараження – РАДІАЦІЙНЕ ЗАРАЖЕННЯ;Хімічне зараження – ХІМІЧНЕ ЗАРАЖЕННЯ;Біологічне зараження – БІОЛОГІЧНЕ ЗАРАЖЕННЯ.

З моменту подачі сигналу «Повітряна тривога» для вжиття заходів захисту може залишитись кілька хвилин. Почувши сигнал «Повітряна тривога» необхідно: - ввімкнути приймач радіотрансляційної мережі, теле- та радіоприймач, уважно прослухати інформацію; - якщо є можливість, попередити сусідів;- закрити вікна, вимкнути всі нагрівальні прилади, перекрити газову мережу, загасити печі, вимкнути світло; - швидко одягнутися, перевірити наявність пришитих з внутрішнього боку одягу в дітей дошкільного віку записів: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номер домашнього телефону; - взяти індивідуальні засоби захисту та завчасно підготовлений запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтарик та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди; - зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги відповідальної особи (коменданта): не палити, не смітити, голосно не розмовляти, дотримуватися спокою і порядку, обов’язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам; - уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами цивільного захисту.