Приютівська селищна рада попереджає громадян про відповідальність за незаконну вирубку дерев

  • 972

Фото без описуЗнищення зелених насаджень в Україні, зокрема у Приютівській об’єднаній територіальній громаді є однією з найбільш актуальних проблем сьогодення, що хвилює не лише екологів, а й простих громадян. Неконтрольоване вирубування лісів та посадок, особливо в зимовий період, подекуди досягає критичного рівня.

Зокрема, з наближенням Новорічних і Різдвяних свят зростає турбота за збереження ялинок. Адже кожного року в цей час спостерігаються непоодинокі факти їх самовільних порубок. У зв’язку з цим, представниками Приютівської селищної ради вживаються профілактичні заходи та рейди, щодо попередження незаконного знешкодження рослин.

Приютівська селищна рада попереджає, що незаконна вирубка дерев не залишиться безкарною. 19 травня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів». Так, за незаконну порубку, пошкодження лісових культур і молодняка штрафуватимуть громадян на сум від 30 до 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (раніше 15-30). Громадяни, які знищуватимуть чи пошкоджуватимуть полезахисні смуги та захисні лісові насадження, сплачуватимуть штраф від 30 до 45 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

За самовільну порубку дерев передбачена також і кримінальна відповідальність. Відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

 

Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Шановні мешканці Приютівської громади! Якщо ви маєте потребу у видаленні дерев, які досягли вікової зрілості, сухостійних та аварійних, котрі становлять небезпеку для життя та здоров’я людини, вам необхідно з письмовою заявою звернутися до Приютівської селищної ради, після чого ваша заява буде розглянута на засіданні виконавчого комітету та прийнято відповідне рішення.