ОБЕРЕЖНО! "БУРУЛЬКИ"

  • 1180

обережно! "бурульки"

Фото без опису

Перепад температури та значне нагромадження снігового покриву сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), виступаючих архітектурних частинах будинків та великих деревах.

Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вулицях, де тротуари прилягають до будинків. Падаючи, бурульки можуть травмувати перехожих.

Людина ризикує отримати струс мозку,а той й померти від сильного удару.

Тому, слід дивитись не тільки під ноги, а й вгору.

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода необхідно: Комунальним службам міст і селищ прийняти вичерпні заходи по недопущенню утворення бурульок і льодових наростів на дахах, очищення дахів від снігу.

Фото без опису

В разі неможливості позбавитися від бурульок, забезпечити обмеження доступу громадян до небезпечних ділянок. Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, пішоходам ні в якому разі не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності — самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків.

Уважними слід бути під час прогулянок, особливо з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, подекуди з них може впасти велика брила снігу разом з бурульками.

Тому, проходячи  біля високих дерев, потрібно переконатися, що немає загрози падіння снігу. Загрозливою є ситуація поблизу під'їздів багатоповерхових будинків та при вході до торговельного майданчика. Вірогідність травмування в цих місцях є найвищою.

По можливості слід триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста.

Також потрібно бути обережним, йдучи повз будинки в період танення снігу, необхідно обходити ділянки, де звисають бурульки. Проходячи ці місця, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів та бурульок.

Будьте уважними, не ходіть під дахами будівель, під балконами, не припарковуйте свої машини впритул біля будинків.

Фото без опису

Обов’язково попередьте дітей про небезпеку падіння бурульок.

Пам'ятайте, що дотримання цих основних заходів безпеки та порад дозволить вам уникнути трагічних наслідків.

Подбайте про свою безпеку самі і застерігайте інших!