У Приютівській ОТГ з наближенням нерестового періоду посилюється нагляд за водними об’єктами

  • 769

Фото без описуУ Приютівській об’єднаній територіальній громаді з наближенням нерестового періоду посилюється нагляд за водними об’єктами. Зокрема, Приютівська селищна рада попереджає про посилення заходів щодо вияву незаконного вилову риби, які будуть проводитися спільно з поліцейськими офіцерами громади Олександрійського РВП ОВП ГУНП в Кіровоградській області та природоохоронними службами.

Так, наприкінці минулого тижня, в ході чергового відпрацювання було вкотре упереджено незаконний вилов живих водних біоресурсів. В ході перевірки з водойм вилучено заборонені риболовецькі знаряддя, серед яких риболовецькі сітки у кількості 11 штук. Наразі проводяться заходи по встановленню осіб правопорушників для притягнення їх до відповідальності.

Нагадаємо, що у зв’язку з нерестовим періодом, з 1 квітня вступає в дію заборона вилову риби.

Зазначимо, що у цей період дозволяється виключно любительське і спортивне рибальство до 3 кг риби на одну особу, однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега в дозволених місцях. Відповідно до Наказу Державного рибного господарства України №19 від 15.02.1999 «Про затвердження Правил любительського і спортивного  рибальства  та  Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання  водних  живих   ресурсів  при  здійсненні  любительського  і спортивного рибальства».

Попереджаємо, що згідно ст. 85 КУпАП порушення правил рибальства тягне за собою накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) — тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, та незаконно добутих водних живих ресурсів.

Крім штрафних санкцій за незаконний вилов, правопорушнику нараховується сума компенсації за кожну виловлену рибину, незалежно від її розміру і ваги.

Приютівська селищна рада закликає усіх громадян суворо дотримуватися законодавства в сфері охорони водних біоресурсів. У разі виявлення порушень вимог законодавства України щодо вилову риби, прохання повідомляти Приютівську селищну раду за телефоном «гарячої лінії» (067) 296-17-60.