В Україні працює Гід з державних послуг

  • 828

Фото без опису

Міністерством цифрової трансформації України запущено Гід з державних послуг – інформаційний онлайн-портал про всі сервіси, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Портал містить повну та достовірну інформацію щодо понад 1500 послуг – про місце, спосіб, строк, вартість, результати отримання послуг, а також необхідні документи та спосіб оскарження їх результатів.

Раніше для того, щоб отримати ту чи іншу державну послугу, доводилося гуглити, турбувати знайомих, телефонувати за стаціонарними номерами служб, шукати ручку, щоб фіксувати на випадковому клаптику паперу перелік необхідних документів.Тепер достатньо відкрити онлайн-гід, обрати будь-яку послугу і прочитати все необхідне.

Пошук за ключовими словами та словосполученнями. Пошуковик шукає послуги та життєві події за ключовими словами та словосполученнями. Наприклад, якщо ввести «дитина» або «народження дитини», Гід підкаже перелік усіх життєвих подій та держпослуг, що містять ці слова: реєстрація, народження, державна допомога при народженні тощо.

Послуги розподілені за 17 категоріями за сферами суспільного життя: громадянство та міграція; будівництво та нерухомість; соціальний захист; транспорт; сільське господарство тощо. Найпопулярніші категорії, які відвідують українці: транспорт; соціальних захист; шрмадянство та міграція.

Також послуги можна знайти за 36 життєвими подіями чи ситуаціями, які створено для громадян та бізнесу. Найпопулярніші життєві події: я планую змінити місце проживання; я хочу отримати паспортні послуги; я планую придбати житло.

Крім того, на вебпорталі державних послуг працює зворотний зв’язок. Якщо користувач не знайшов інформацію про послугу чи виявив помилку в наявній інформації, можна скористатися зворотним зв’язком, який дасть змогу виявити проблемні напрямки та покращити сервіс.

Проєкт реалізовано завдяки підтримці проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і за сприяння проєкту SURGe, що фінансується Урядом Канади.