Ведення бухгалтерського обліку в закладах освіти: консультація експертів
Про особливості ведення бухгалтерського обліку у закладах освіти громади дізналися фінансисти Приютівської селищної ради, яку провела команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області.
У світлі вимог Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та на стратегічну перспективу, заклади освіти в громадах набудуть фінансової автономії. Яким чином і як ефективніше це зробити, про це треба починати думати місцевим радам вже зараз. Навчальні заходи «U-LEAD з Європою» направлені на експертну підтримку територіальних громад для організації якісного процесу в різних галузевих напрямках, в тому числі і в галузі освіти, - зазначив керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області Олег Яременко.
На його думку, від правильності та своєчасності управлінських рішень органів місцевого самоврядування залежить спроможність освітньої шкільної мережі, якість освітніх послуг в громаді і яку освіту отримає молоде покоління.
Про організацію ведення бухгалтерського обліку у закладах освіти розповідала радниця з питань муніципальних фінансів та управління Олена Савченко.
Були розглянуті таки питання:
- ризики та переваги фінансової автономії закладів освіти;
- самостійну фінансовогосподарську діяльність закладів освіти.
- форми ведення бухгалтерського обліку в автономних закладах освіти;
- сутність повної та часткової фінансової автономії;
- алгоритм впровадження фінансової автономії в громадах;
- розподіл обов’язків між головними бухгалтерами відділу/управління освіти та централізованої бухгалтерії/комунальної установи з обслуговування закладів.