Які особливості подання інформації про вакансії для працевлаштування осіб з інвалідністю?

  • 994

Фото без опису

При доборі працівників на заброньовані робочі місця в рахунок квоти осіб з інвалідністю та користування при цьому послугами державної служби зайнятості роботодавці подають до базового центру зайнятості форму звітності №3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”. У другому розділі форми при цьому проставляється відмітка відносно категорії громадян – інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

При формулюванні характеристик вакансії та вимог до претендента роботодавець має враховувати особливості застосування праці осіб з інвалідністю, передбачені трудовим законодавством, а саме:

щодо режиму роботи (пункт 4 розділу II “Коментарі до даних про вакансії” форми) – статтею 55 Кодексу законів про працю України передбачено, що робота особи з інвалідністю в нічний час допускається лише за її згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям;

пункт 5 “Характер виконуваної роботи” форми передбачає, у тому числі, можливість виконання роботи вдома;

за наявності шкідливих умов праці (пункт 6 форми) слід враховувати, що статтею 172 Кодексу законів про працю України передбачено, що працевлаштування особи з інвалідністю можливе виключно відповідно до медичних рекомендацій.

У пункті 3 форми при формулюванні завдань та обов’язків бажане більш детальне їх визначення для врахування цього під час пропозиції особі з інвалідністю в центрі зайнятості вакансії та недопущення випадків надлишкових звернень осіб з інвалідністю до роботодавців. У пункті 7 форми також бажано зазначити соціальні послуги, які надаються працівникам та додатково можуть бути надані особам з інвалідністю.

З інформацією щодо добору працівників є можливість ознайомитись, переглянувши відеокурс “Покрокові дії щодо добору працівників”, що розміщений на вебсторінці Державного центру зайнятості у розділі “Освітній портал” – “Для роботодавців”.

Детальніше за посиланням: https://skills.dcz.gov.ua/course-cat/robotodavczyam/