Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків

  • 298

Фото без опису В листопаді щороку проводиться Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків. Його метою є підвищення поінформованості громадськості в усьому світі про проблему стійкості до протимікробних препаратів, щоб не допустити її подальшого розвитку та поширення.

Антибіотики використовуються для профілактики і лікування бактеріальних інфекційних захворювань. Стійкість до антибіотиків розвивається, коли внаслідок застосування цих препаратів змінюються бактерії: бактерія стає нечутливою до антибіотиків, які використовуються для лікування спричинених нею інфекцій. Тобто антибіотикорезистентність розвивається у бактерій, а не у людей чи тварин. Викликані такими бактеріями інфекції лікувати значно важче, аніж інфекції, спричинені бактеріями, які не мають антибіотикорезистентності.

Чим частіше ви вживаєте антибіотики, тим швидше виникає цей процес.

  • Саме тому в Україні, як і в багатьох інших країнах, з 1 серпня 2022 року антибіотики відпускаються лише за рецептом лікаря.
  • При використанні антибіотиків необхідно дотримуватись певних правил:
  • Антибіотики діють лише на бактерії. Ніколи не використовуйте їх при вірусних інфекціях, тому що антибіотики безпорадні в боротьбі з ними.
  • Не займайтесь самолікуванням! Лише лікар може чітко визначити, коли варто приймати антибіотики та які саме.
  • Не переривайте курс антибіотиків самостійно і ніколи не використовуйте самовільно антибіотики з пачки, яка залишилася після курсу лікування. Не діліться цими ліками з іншими та не радьте їх приймати.
  • Вакцинуйтесь, стежте за гігієною рук, тримайтесь якомога далі від хворих людей. Це і профілактика захворювань, і можливість зменшити кількість використання антибіотиків.
  • Негайно звертайтесь до лікаря, якщо антибіотики, які він прописав, не полегшують симптоми захворювання. Можливо, вам необхідно підібрати інший препарат.

Пам’ятайте: якщо ви хворієте, зверніться по медичну допомогу, тому що призначати антибіотики — справа лікаря.