Бібліотека — скарб громади!

  • 1211

Фото без описуПриютівська бібліотека філія широко впроваджує знання, набуті в «Школі громадської участі -4». А саме, в роботі молодіжної ради селища Приютівка, яка зібрала в своє коло - молодих, креативних учасників, це і вчителі, художниця, священник. При Приютівській бібліотеці-філії проходять волонтерські навчання англійської, зустрічі зі священником тощо, засідання молодіжної ради, щодо розвитку культурних традицій селища.

Майстерня творчості: «Золоті рученята – моїх онучаток» - сімейні цінності, виплекані українським народом, залишаються сенсом життя кожного покоління українців. Кожен з нас впевнений в тому, що наші онуки є найкращими, найталановитішими, найкрасивішими!

Для того, щоб покоління Приютівських дідусів та бабусь мало можливість сповістити про це цілий світ і висловити свою любов до своїх онуків, Приютівська бібліотека-філія спільно з Цукрозаводським Будинком культури провели захід: майстерня творчості «Золоті рученята-моїх онучаток». На заході були присутні дванадцять бабусь, п’ятеро з яких похилого віку і молодші, а також їхні внучата та правнучата віком від 3-х до 11 років.

Під керівництвом керівника гуртка: «Умілі ручки» С.О. Верпеки діти разом з бабусями виготовляли з природного матеріалу поробки, а саме лебедя та квітку. Під час роботи бабусі ділилися з маленькими умільцями розповідями про те, яким було їхнє дитинство. Л.Ф Швець розповіла, як виготовляла ляльки з підручного матеріалу, Л.К. Шкуренко прочитала авторський вірш, Р.В. Верпека розповіла, які смачні пиріжки випікає, Н.І. Кондратьєва прочитала дітям вірш Л. Костенко, Т.І. Бакуменко презентувала гарні рядки авторського вірша, В. Д. Безкровна розповіла, як з дітками виготовляла іграшки-саморобки для лялькового театру, В.В. Власенко також навчала своїх дітей виготовляти вироби з природного матеріалу, О.О. Думановська також ділилася спогадами про дитинство. Діти з задоволенням слухали розповіді бабусь та виготовляли вироби. Вироби вийшли гарними.

На завершення заходу всіх присутніх, організатори пригостили солодощами та фруктами, а одна з бабусь Л.Ф. Швець почастувала і дорослих і дітей млинцями та смачним варенням.

Дуже цікаво пройшла година духовності: «Покрова – берегиня роду», присвячена Святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню українського козацтва та Дню захисника України, яку організували працівники Приютівської бібліотеки – філії, Цукрозаводського БК та члени Приютівської молодіжної ради. Запрошений на годину духовності священник Василь - Храма Георгія Побідоносця, пронизав усіх присутніх до глибини душі своєю розповіддю про свято Покрови Пресвятої Богородиці, історію появи свята в християнському та народному календарі. Покрова вважалася покровителькою козаків. Щорічно з великою урочистістю вони святкували це свято на Січі у своєму головному храмі Святої Покрови. Свою розповідь священник Василь, ще й доповнив відеорядом та в свою чергу запросив присутніх на молебень про захисників Вітчизни. Так, як 2018 Рік Божого Слова – ця зустріч зі священником, була добра нагода для присутніх відкрити глибини власної віри, глибше пізнати Слово Боже та жити згідно Нього.

Дуже цікаві запитання, саме стосовно Слова Божого було чути від члена молодіжної ради К. Бацман, на які впевнено давав відповідь молодий священник. Так, як 14 жовтня в Україні також відзначаємо День захисника України та День Українського козацтва, завідуюча Цукрозаводським Будинком культури Г. Замараєва вручила присутнім хлопчикам значки козачат. А завідуюча бібліотеки-філії Н. Солдатенко розповіла про те, що юнаки та чоловіки нашого селища мужньо захищають Україну. Підготувала та показала відеоряд: «Славні сини Приютівки» в пам’ять про загиблих Д. Хрієнка та Є. Танковського.

Традиційно цікаво пройшла презентація книжкової виставки: «А ми тую козацькую славу збережемо». На закінчення заходу усіх присутніх організатори пригостили солодощами та чаєм. В своїй роботі ми використовуємо новітні інформаційні технології, створюємо презентації. Завдяки тісній співпраці закладів освіти, медицини та культури, жителями селища, робота бібліотеки стає більше плодотворною. Багато бажаючих долучитися до добрих справ і не тільки серед молоді, а й людей похилого віку. Жінки похилого віку запропонували створити жіночий клуб: «Майстриня», де вони матимуть змогу обмінюватися своїми захопленнями (вишивкою, поезією, кулінарія тощо). Уже перша зустріч відбулася, присутні майстрині поділилися секретами вишивання бісером.

Дуже вдячні тренерам «Школи громадської участі -4» за знання, досвід польських колег, які Ви надали нам на тренінгах, а ми в свою чергу використовуємо в роботі.

Наталія Солдатенко, Приютівська бібліотека-філія, Олександрійський район, Кіровоградська обл.

 

*Матеріал взятий із видання «Навчання, яке веде до розвитку громад»