Приютівська селищна рада замовить послуги енергосервісу для будівель навчальних закладів

  • 1095

Органи місцевого самоврядування, які дбають про ефективне використання ресурсів, активно впроваджують енергоефективні заходи. Одним із механізм, завдяки якому об’єднані територіальні громади можуть зробити будівлі своїх комунальних закладів більш енергоефективними — скористатись послугами приватних енергосервісних компаній (ЕСКО).

Тож, з метою впровадження енергозберігаючих механізмів, скорочення споживання та витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів, Приютівською селищною радою оголошено тендери на замовлення енергосервісу будівель Користівського ліцею та Цукрозаводського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – заклад позашкільної освіти.

Головна перевага енергосервісу — інвестор за власний кошт запроваджує комплекс енергозберігаючих заходів, а прибуток отримує потім за рахунок зекономлених на комунальних послугах коштів. Оплата за договорами здійснюватиметься за рахунок суми скорочення витрат замовника порівняно з витратами, які були б здійснені за відсутності енергосервісу, на оплату паливно-енергетичних ресурсів за відповідний період на підставі цін (тарифів), що діяли у період, за який здійснювалась оплата.

Для Приютівської селищної ради цей сервіс дозволить знизити енергоспоживання вказаних будівель, а отже заощадити кошти з місцевого бюджету в майбутньому. Зокрема, використання енергозберігаючих механізмів в громаді спонукає і мешканців до ощадливості та раціонального використання ресурсів, а також покращує привабливість громади, її інвестиційний клімат, дозволяє громаді залучити додаткові кошти.