Роз’яснення щодо надання медичної допомоги у сімейних амбулаторіях Приютівської ОТГ

  • 1441

Фото без описуЗдоров’я мешканців – на першому плані. Приютівська селищна рада турбується про здоров’я своїх мешканців та надає роз’яснення Міністерства охорони здоров’я щодо Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженого наказом МОЗу від 19.03.2018 року №504.

 Які послуги надаватимуть терапевти, педіатри та сімейні лікарі?

Терапевти, педіатри та сімейні лікарі спостерігатимуть за вашим станом здоров’я (чи станом здоров’я вашої дитини), ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, патологічні, фізіологічні (під час вагітності) стани. Так само терапевти, педіатри та сімейні лікарі вестимуть пацієнтів із хронічними захворюваннями та станами (наприклад, хворих на закриту форму туберкульозу).

У компетенції лікаря первинки – спостереження за здоровою дитиною, неускладненою вагітністю і окремі послуги паліативної допомоги. Ваш лікар також видасть потрібну довідку, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи тощо.

Чи будуть лікарі виїжджати на виклики до пацієнта?

Так, але рішення приймає лікар (терапевт, педіатр чи сімейний лікар), а не пацієнт чи працівники реєстратури. Люди, які насправді потребують консультації лікаря у себе вдома, не залишаться без допомоги. Пацієнт може подзвонити і записатись на прийом до лікаря або обґрунтувати потребу і викликати лікаря до себе додому, залишивши при цьому свої контактні дані. Лікар тепер матиме можливість передзвонити пацієнту і обговорити з ним його проблему, а також домовитись про час такого візиту. Раніше пацієнт самостійно здійснював оцінку свого стану або стану своєї дитини і приймав рішення дочекатися лікаря вдома. Зараз лікар на підставі інформації від пацієнта здійснюватиме оцінку ситуації і пропонуватиме пацієнту більш виважене рішення. Іноді стан пацієнта вимагатиме виклику швидкої (103), а не очікування, поки лікар ПМД прийде до нього.

Хто прийматиме пацієнтів, якщо лікар у відпустці?

Якщо лікар у відпустці чи з інших причин не може прийняти пацієнта, то центр первинної медико-санітарної допомоги має забезпечити заміну. Усі пацієнти мають знати про тимчасового нового лікаря завчасно: за тиждень, якщо заміна передбачувана (наприклад, лікар у відпустці чи у відрядженні), у перший день, якщо заміна непердбачувана (наприклад, лікар захворів).

При цьому укладати нову декларацію, писати заяви, йти до головного лікаря не треба. Навпаки – завдання адміністрації завчасно проінформувати пацієнтів, дати їм інформацію про нового лікаря і простежити, щоб меддопомога була безперервною.

З повагою до пацієнта: сервісні вимоги до медзакладів

Так, у Порядку вперше передбачені сервісні умови надання меддопомоги – прості речі, які тепер мають виконуватись обов’язково! Так, якщо змінюється адреса надання меддопомоги чи режим роботи, то пацієнти мають бути проінформовані: оголошення з новою адресою чи зміненим графіком прийому мають з’явитись у доступному для пацієнтів місцях і на веб-сторінках закладу чи лікаря, якщо такі є. Крім того, якщо пацієнти уже записались на прийом, їм мають повідомити про зміну адреси чи режиму роботи особисто (наприклад, телефоном).

Записатись до лікаря можна буде особисто, телефоном, електронною поштою чи іншими доступними засобами. Якщо змінився номер телефону, адреса електронної пошти тощо – пацієнти мають бути проінформовані.

 

Телефони сімейних лікарів, педіатра та терапевтів по Приютівській громаді:

Приютівська АЗПСМ:

Данилюк Андрій Григорович 067 521 2916;

Кулак Ірина Юріївна 068 916 2811

Лазаренко Геннадій Федорович 067 105 7597

Цимбаліста Надія Василівна (педіатр) 098 965 8339

Бутівська АЗПСМ

Дмитрик Володимир Михайлович 098 008 6596

Войнівська АЗПСМ

Панайотова Марія Ігорівна 068 713 6992

Головківська АЗПСМ

Лещенко Микола Васильович 099 650 7975

Протопопівська АЗПСМ

Чередніченко Марія Валеріївна 063 102 5271

 

У разі виникнення питань просимо телефонувати на «гарячу лінію» КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Олександрійського району» - 7-00-44.