Краєзнавець із Білорусі розшукує родичів або знайомих легендарного партизана з Войнівки

  • 1187

Фото без опису

Нещодавно, на веб-сайт Приютівської громади надійшло електронне звернення з проханням допомоги від краєзнавця республіки Білорусь, автора ідеї та координатора проєкту «Електронна книга Пам'яті. Осиповицький район» — Валентина Шпака. Він прагне розшукати родичів (близьких і далеких), знайомих односельців нашого земляка — Сумченка Степана Сергійовича.

Пошук даних в інтернеті про легендарного партизана-чекіста привів до несподіваного результату — знайшовся його рідний брат Сумченко Іван Сергійович. Він був старшим, а Степан наймолодшим, не дивлячись на невелику різницю в роках народження — 1902 і 1906 відповідно. Крім них були ще брати Григорій і Мілентій, і сестри Агрипина і Марина. Наразі про їх повоєнну долю нічого не відомо.

Як виявилося, до війни родина Сумченко проживала у селі Войнівка. Степан Сергійович був похоронений 1944 року в Могилевській області, а його іменем названа одна з вулиць агромістечка Осиповичи. Бойовий шлях партизанського командира досить добре вивчений краєзнавцями, місцевими істориками, журналістами, учнями шкіл, хоча і тут залишаються до теперішнього часу певні загадки (наприклад, точні обставини його загибелі, хто зрадив). А ось довоєнна біографія, службова кар'єра і особисте життя перебували і перебувають «в тіні» і «за кадром».

Проєкт «Електронна книга Пам'яті. Осиповицький район» буде вдячний за будь-яку інформацію або допомогу в пошуках.

Шпак Валентин Леонтійович

Email: pamyat.osipovichi@gmail.com

Контактний телефон: +375291419445

Адреса: 213721, Республіка Білорусь, Могилевська область, Осиповицький район, аг Лапчичи, вул. Газовиків, д.24, кв. 11

Для довідки: проєкт грає роль довідника і посередника, допомагаючи бажаючим знайти відправні точки та шляхи пошуку повної і точної інформації по людям, подіям, місцях, історії Осиповицького краю.

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар