У Протопопівці відкрили етнічний музей-світлицю «Вишнева садиба»

  • 1290

Фото без опису

До Всесвітнього дня туризму в селі Протопопівка відбулося відкриття музею-світлиці «Вишнева садиба» на території приватного домогосподарства Ірини та Олександра Цюні. Тут можна відчути справжній національний колорит, адже в колекції є не лише велике зібрання старовинного посуду та хатнього начиння, а різноманітні рушники, килими та вишиванки, яким вже більше ста років.

В історичну горницю були передані експонати, що раніше були в музеї Ніни Ляшко, чия садиба була одною з головних локацій туристичного маршруту «Коровай дружби» (етнографічна мандрівка, розроблена за участі Протопопівських сільських садиб, власники яких є представниками української, болгарської, корейської та німецької спільнот).

Ініціаторами відродження відомої туристичної локації стали Мирослава Пономаренко, Ірина Цюня та Валентина Портна. Усіх бажаючих господарі запрошують відвідати садибу, де вони зможуть відпочити від міської метушні, скуштувати традиційні страви української кухні та долучитися до національних ремесл.

Відзначимо, що нова етнічна локація у Протопопівці зацікавила й інформаційно-туристичний центр «Олександрія», в якому погодились просувати дану локацію.