Мешканці багатоквартирних будинків у Приютівській громаді можуть отримати відшкодування витрат на заходи з енергоефективності

  • 467

У Приютівській територіальній громаді мешканці багатоквартирних будинків неодноразово мали змогу дізнатись загальну інформацію про об'єднання власників житлових та нежитлових приміщень у своїх будинках, а також особливості функціонування Фонду енергоефективності. Наразі у громаді створено лише одне ОСББ («СТІЛЬФ», смт Приютівка). Проте, мешканці вказаного об’єднання вже встигли переконатися в економічній доцільності створення проекту. Зокрема, за підтримки Приютівської селищної ради вже реалізували проект на облаштування сучасного «теплого» даху з енергоефективних панелей.

Якщо будуть запити від мешканців та ініціативних груп, селищна рада своїми діями буде й надалі надавати консультації щодо створення «ОСББ» та всіляко їх підтримувати у фінансовому плані, адже в Україні існує достатня кількість шляхів для отримання фінансування заходів з енергоефективності.

Зокрема, Фондом енергоефективності з метою зменшення енергоспоживання у житловому секторі та приведення до європейського рівня енергетичної ефективності з 2019 року розпочато впровадження програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім». Програма розроблена відповідно до Закону України «Про Фонд енергоефективності» №2095-VIII від 08 червня 2017 року та визначає умови та порядок надання державною установою «Фонд енергоефективності» Грантів Бенефіціарам для часткового відшкодування Прийнятних витрат, пов’язаних із здійсненням Заходів з енергоефективності.

Програма Фонду енергоефективності передбачає часткове відшкодування вартості проектів термореновації − впровадження комплексу (а не окремих) енергоефективних заходів, які мають відповідати одному з двох визначених «пакетів».

Кожен з «пакетів» включає обов’язкові та додаткові заходи, які повинні реалізувати ОСББ для отримання часткової компенсації понесених витрат. Остаточне рішення про вибір заходів до проекту ухвалює об’єднання на основі енергетичного аудиту з урахуванням їх економічної та технічної доцільності:

Пакет A – «Легкий», складається з відносно недорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій. Перш за все це - модернізація інженерних систем будинку.

Пакет Б – «Комплексний», включає в себе всі заходи Пакету А, якщо вони не були впроваджені раніше, а також теплоізоляцію будівельних конструкцій: стін, даху, горища, підвалу.

Як подати заявку до Фонду енергоефективності?

Проста процедура звернення до Фонду енергоефективності без зайвої бюрократії за системою взаємодії «ОСББ-Банк-партнер-Фонд енергоефективності-Банк-партнер-ОСББ». Іншими словами, голова ОСББ подає пакет документів на отримання відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у найближчому відділенні банку-партнера. У свою чергу, банк-партнер передає документи до Фонду енергоефективності, де розглядається заявка. Далі Фонд енергоефективності повідомляє про рішення ОСББ та сторону банку партнера. Якщо воно позитивне, то голова ОСББ у відділенні того ж банку підписує грантову угоду.

Офіційний сайт Фонду − https://eefund.org.ua/