Про головне зі звіту Приютівського селищного голови Андрія Коломійцева про роботу за 2021 рік
Бюджет Приютівської територіальної громади за підсумками 2021 року буде перевиконано. Обсяг дохідної частини бюджету Приютівської територіальної громади станом на 22 грудня складав 162 207,67 тис. грн. (100,07% викон.) з урахуванням трансфертів.
Будівництво пішохідного мосту через річку Інгулець між Приютівкою та Войнівкою відповідає термінам. З моменту початку будівельних робіт повністю готові три з чотирьох фундаментів. Виготовлено металоконструкції мосту, зокрема несучий елемент споруди – пілон. Вартість об’єкту станом на вересень 2021 року становить більше 16 575,00 тис. грн. З державного бюджету на реалізацію цього проекту виділили 10 000,00 тис. грн.
Стан готовності Центру надання послуг у Войнівці – 90%. Цього року будівництво було профінансовано з місцевого бюджету на суму 350 тис. грн. Потреба у фінансуванні для завершення та введення в експлуатацію будівлі становить 1 900,00 тис. грн.
Земельна реформа та нові вимоги до планування територій на місцевому рівні потребували застосування ефективних рішень. Відтак, сектором з питань земельних відносин − укладено 93 договори на оренду земельних ділянок на загальну площу 143,43 га; переукладено 109 договорів на загальну площу 1628,00 га; прийнято рекомендовану ставку орендної плати – 12%; розпочато інвентаризацію земель усіх форм власності та користування.
Вперше через електронну систему Prozorro проведено аукціон з продажу права оренди земельної ділянки площею 20 га на території Лікарівського старостинського округу. Стартова ціна за землю зросла в понад 3 рази − з 74 тис. грн. до понад 230 тис. грн. на рік.
Навесні запрацював сучасний Центр надання адміністративних послуг з віддаленим робочим місцем адміністратора у Косівці. За час його роботи відвідувачам надали більше 18 тис. адміністративних послуг.
Поточний ремонт доріг за рахунок місцевого бюджету громади зроблено в Приютівці, Войнівці, Протопопівці, Новоселівці, Березівці, Лікарівці та Мар’ївці. Разом із тим, роботи з вирівнювання та підсипки ґрунтового дорожнього покриття провели в кожному старостинському окрузі. За рахунок територіально-дорожнього фонду відремонтовано ділянки доріг: Войнівка – Олександрія; Березівка – Ясинуватка, Протопопівка – Бандурівка, М-22 – Лікарівка, М-04 – Новоселівка; частини доріг в межах сіл Березівка та Недогарки. Здійснено поточне утримання дороги Т-12-15 в межах громади.
Загальні видатки на освіту цього року склали 71 068,75 тис. грн. Серед капітальних видатків та придбань на заклади загальної середньої освіти: 10 інтерактивних мультимедійних комплексів; 6 комплектів мультимедійного обладнання; квадрокоптер; газовий котел; 5 ноутбуків; проєкт капітального ремонту системи опалення Войнівського ЗЗСО. На поточний ремонт закладів загальної середньої та дошкільної освіти витрачено 1 068,7 тис. грн.
Створено Мистецьку школу, в якій навчається 37 учнів. Вживаються заходи щодо якісного матеріально-технічного забезпечення – придбано гітару та сучасне цифрове піаніно, адже заклад розпочав свою освітню діяльність саме з музичного напрямку. Також не виключається можливість введення нових творчих напрямків – хореографії чи художнього мистецтва.
Завдяки залученню позабюджетних коштів, а саме сільськогосподарського підприємства ТОВ «Агродар ЛТД» вдалося відремонтували коридори Приютівської АЗПСМ на обох поверхах, а також облаштувати кімнату гігієни. Разом із тим, заходи з поточного ремонту за рахунок місцевого бюджету провели в більшості закладів охорони здоров’я, зокрема: в Пункті екстреної медичної допомоги відремонтували вбиральню; в Протопопівській АЗПСМ встановили обладнання для очистки води; в Лікарівському ФАПі відремонтували ґанок; пандуси для маломобільних груп населення облаштували у Приютівській, Косівській та Войнівській амбулаторіях.