У Кіровоградській ОДА розповіли про нову Програму медичних гарантій

  • 906

Фото без опису

З 1 січня почала діяти нова Програма медичних гарантій.

Директор департаменту охорони здоров я Кіровоградської ОДА розповів про нові медичні послуги, які отримають пацієнти безоплатно.

Що нового у програмі:

Хірургія одного дня. Для нескладних операцій пацієнтам не потрібно лягати в лікарню, вони зможуть повернутися додому того самого або наступного дня.

Із 1 березня — неонатальний скринінг усім новонародженим для діагностики двадцяти одного захворювання. Це дозволить виявляти хвороби якомога раніше і починати їх лікування одразу.

У програмі реімбурсації “Доступні ліки” 1 липня з’являться нові препарати: для лікування хвороби Паркінсона і хронічного обструктивного захворювання легень.

Закладам, які лікують пацієнтів із COVID-19, НСЗУ платитиме за готовність надавати медичну допомогу, а не за фактом пролікованих пацієнтів. Таким чином, робота таких визначених для лікування COVID-19 лікарень буде стабільною і в разі нової хвилі епідемії пацієнти не залишаться без допомоги.

Пріоритети ПМГ на 2022 рік: лікування інсульту та інфаркту, медична допомога при пологах, медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках та раннє виявлення онкології. Тарифи, за якими НСЗУ платить закладам, на кожному з цих напрямків підвищуються.