Грошову компенсацію «пакунку малюка» родини Кіровоградщини зможуть використати на будь-які необхідні товари

  • 867

Фото без опису

Уряд ухвалив рішення, що дозволяє родинам під час воєнного стану використовувати кошти грошової компенсації «пакунку малюка» на будь-які необхідні товари.

Наразі родинам кошти можуть знадобитись на їжу, ліки, пальне для того, щоб переміститись в безпечне місце. І це – питання життя та здоров’я новонародженої дитини. На весь період воєнного стану та плюс оди місяць після його завершення знято обмеження на використання коштів грошової компенсації «пакунку малюка».

До цього кошти треба було використати протягом 12 місяців. Грошові компенсації відтепер перераховуються на будь-який рахунок родини, який вже відкритий в АТ КБ «ПриватБанк».

Крім цього, під час воєнного стану цю компенсацію можна отримати за спрощеним порядком, що враховує можливі непередбачувані обставини пологів та тимчасове переміщення родин.

Рішення про призначення грошової компенсації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» приймається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій/районних військових адміністрацій, виконавчим органом міської ради.

Для її отримання один з батьків має подати заяву з копією свідоцтва про народження та довідкою з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги «пакунок малюка».

Якщо свідоцтва про народження немає, то до заяви достатньо прикласти копію документа, що підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров’я або поза ним.

В разі відсутності батьків заяву можуть подати патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини. В такому випадку до заяви вони додають:

- копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);

- копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або прийомної сім’ї (для сім’ї патронатного вихователя, прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу);

Заяву необхідно подати особисто за місцем проживання/перебування/звернення отримувача. Заява та документи можуть бути подані до виконавчого органу сільської, селищної ради, центру надання адміністративних послуг.

Розмір грошової компенсації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» - 6300 грн.

Також у закладах охорони здоров’я області є у наявності одноразова натуральна допомога «пакунок малюка». Кожна родина в якій народилася дитина може обрати: чи вона отримує одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка», чи грошову компенсацію одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»