У Приютівській громаді створять гурток за напрямом «Оператор безпілотного літального апарату (дрону)»

  • 638

Фото без описуЗараз на операторів дронів є запит у сільському господарстві, лісовому секторі, сфері екології, будівництва, медіа, а також обороні. Про перспективність цієї професії також свідчить формування окремих підрозділів військ для аеророзвідки та штурмового безпілотного спрямування, потреба у фахівцях буде постійно зростати.

Тому в Олександрійському професійному аграрному ліцеї взялись за підготовку нового гуртка, яка в системі профтехосвіти на Кіровоградщині реалізовуватиметься вперше. Вартість обладнання, необхідного аби запустити навчання складає 325 000 грн. Це, зокрема, один DJI Mavic 3, два безпілотних літальних апарати для дрон-рейсингу та комп’ютерний симулятор.

Питання фінансування цього проєкту з місцевого бюджету було погоджено депутатами на останній сесії.

«Хоч це і не є закладом освіти Приютівської селищної ради, але розташований на нашій території, там навчаються наші діти і його спеціалізація − сільське господарство. Спочатку це буде гурток, але впевнений, що колись, як мінімум, предмет, а можливо і спеціальність», − зазначив Андрій Коломійцев.

Наразі у ліцеї активно працюють над підготовкою навчальної програми. Студентів знайомитимуть з безпілотниками, налаштовувати їх, оновлювати ПЗ, безпечно починати і завершувати політ, обирати правильні польові режими, тощо.

Відзначимо, що Льотна академія Національного авіаційного університету координуватиме становлення гуртка та ділитиметься своїм досвідом, щоб допомогти підготувати талановитих операторів.