АВАРІЙНЕ ДЕРЕВО ТА ЩО ТАКЕ КРОНУВАННЯ

  • 498

 

Фото без опису

          Враховуючи численні  звернення жителів громади з приводу аварійних дерев та що таке кронування, спеціалісти відділу інфраструктури та земельних відносин (ЖКГ, містобудування, екології, благоустрою, охорони та використання земель) Приютівсбкої селищної ради роз’яснюють, що:   

          відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України,  розділу 9 «Догляд за об’єктами благоустрою зеленого господарства» пункту 9.1.12:

аварійне дерево – це дерево, яке може становити загрозу для життя і здоров’я пішоходів, транспортних засобів, пошкодити лінії електропередач, будівлі і споруди або перебуває у пошкодженому стані внаслідок снігопадів, вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ чи за наявності гнилої серцевини стовбура, значної суховершинності, досягнення вікової межі.

кронування дерев – це обрізка зламаних, засихаючих гілок з метою омолодження дерев, покращує не тільки внутрішній стан дерева, але і естетичний вигляд. Кронування проводять з жовтня до квітня (після листопаду до початку руху соку).       

          Кронування застосовують також у випадках коли крона аварійна або несе загрозу:

-         крона дерева лежить на даху споруди;

-         крона дерева заплутана в електричних лініях;

-         крона дерева має велику парусність, що підвищує небезпеку падіння;

-         якщо в кроні багато зламаних, гнилих і аварійних гілок.

Згідно пункту 9.1.11.3. омолоджувальне обрізання виконують лише у дерев, які добре витримують підстригання та обрізання і вершина яких почала всихати, а ріст пагонів припинився. При цьому сильно вкорочують (на 1/2-3/4 загальної довжини) старі гілки, залишаючи, якщо це можливо, одну-дві гілки другого порядку. Омолоджують дерева навесні, поступово протягом двох-трьох років. Помірне та слабке омолоджування передбачає обрізання частини  крони, а сильне – зріз крони до основи скелетних гілок.  

Здійснювати омолодження можна шляхом спилювання стовбурів дерев до самого пенька. Ця операція спричиняє швидкий і рясний ріст кореневої порослі, з якої можна формувати одно - або багато стовбурове дерево.